V neděli 28. června 2020 vás od 12 hodin zveme na čerstvý vzduch a ke sportu na sokolskou louku v Gournay sur Marne.

Vzhledem k nepříznivé situaci ohledně pandemie koronaviru, bude zrušeno otevření louky dne 17.5. a tábor pro děti na počátku června.

Ples Sokola

29.02.2020

TĚŠÍME SE NA SHLEDANOU KONCEM ÚNORA NA PLESE V PAŘÍŽI.

Přijďte se podívat na výstavu věnovanou pařížskému Sokolu. Přiťuknout si v pátek v 18 hodin na vernisáži ve foyer radnice Saint Mandé. Chlebíčky a folklorní tance budou příjemným zpestřením.

MIKULÁŠSKÁ

01.12.2019

V neděli 1. prosince od 14:30 se uskuteční na louce v Gournay sur Marne Mikulášská besídka pro děti. Balíček donese čert, anděl a Mikuláš. Zazpívat si můžete koledy.

VALNÁ HROMADA

24.11.2019

18. listopadu se v Saint Mandé konala Valná hromada, na které bylo provedeno hlasování o vedení Sokola a shrnutí aktivit v roce 2018.

U příležitosti návštěvy šéfa Senátu ČR pana Štěcha v září 2018 proběhlo u památníku československých bojovníků na hřbitově Père Lachaise kladení věnců. Zástupci Sokola byli přítomni s vlajkou.

V polovině února 2018 se rozlila řeka Marna a zatopila sokolskou louku, kde bylo přes půl metru vody. V Gournay byl vyhlášen stav ohrožení. Naštěstí je chata pojištěna.

Po projednání v Parlamentu ČR to vypadá, že od příštího roku budeme 5. prosince slavit Den sokolstva. Nyní je potřeba ještě schválit Senátem a Sokolové budou mít svůj den zanesený v kalendáři.
Nazdar.