MIKULÁŠSKÁ

01.12.2019

V neděli 1. prosince od 14:30 se uskuteční na louce v Gournay sur Marne Mikulášská besídka pro děti. Balíček donese čert, anděl a Mikuláš. Zazpívat si můžete koledy.

DEN SPORTU

16.06.2019

Dne 16. června se na sokolské louce v Gournay sur Marne uskuteční sportovní odpoledne. Nejprve se společně naobědváme, dáme si českou klasiku, a potom si zahrajeme turnaj ve volejbale, pokud budete chtít, k dispozici bude i stolní tenis. Děti ocení houpačky a minifotbálek.

V neděli 19.května od 12 hodin se na vás těšíme na otevření sokolské louky.

U příležitosti návštěvy šéfa Senátu ČR pana Štěcha v září 2018 proběhlo u památníku československých bojovníků na hřbitově Père Lachaise kladení věnců. Zástupci Sokola byli přítomni s vlajkou.

VALNÁ HROMADA

12.12.2018

18. listopadu se v Saint Mandé konala Valná hromada, na které bylo provedeno hlasování o vedení Sokola a shrnutí aktivit v roce 2018.

V polovině února 2018 se rozlila řeka Marna a zatopila sokolskou louku, kde bylo přes půl metru vody. V Gournay byl vyhlášen stav ohrožení. Naštěstí je chata pojištěna.

Sokol de Paris byl poctěn cenou ministra zahraničních věcí a obdržel za své přínosné aktivity cenu GRATIAS AGIT. Tuto cenu uděluje ministr jedenkrát ročně subjektům i jednotlivcům, kteří mají zásluhu na šíření kultury a povědomí o České republice v zahraničí. Cenu v Praze dne 8. června 2018 převzala sestra Marie Roy a bratr Jiří Bystrický. Děkujeme...